KNIHOVNA-Infocentrum obec Hostišová

Aktuality

3/4/2019
Boskovice výlet plakát
29/3/2019
Vážení čtenáři. 

Dnem 1. dubna 2019 končí projekt Čtení pro charitu, který pořádala knihovna na podporu čtení  u svých čtenářů. Stanovená částka, určená na charitativní účely je v současnosti již vyčerpána a finanční prostředky budou podle přání čtenářů zaslány na účty - Nadace Terezy Maxové- opuštěným dětem a na Nadaci Pes pro tebe-výcvik vodících a asistenčních psů.

Děkujeme všem čtenářům, kteří se projektu zúčastnili, za jejich příspěvek do celé akce.

13/3/2019
Čtení pro charitu je úspěšný projekt na podporu čtení a také na podporu Nadace Terezy Maxové a Nadace Pes pro Tebe. Od 3.ledna 2019 bylo přečteno 80 knih a na charitu jsme tak získali 4 tisíce korun. Už 16 dětí dostalo maskota celého projektu - přívěšek KOČIČKU. Celý projekt pokračuje až do září 2019 a určitě se připojí  i další čtenáři. Všem zatím děkujeme.


Jedeme na výlet, tentokrát do Westernového městečka Boskovice, a to 26. května 2019. Čekají nás atrakce, jako rýžování zlata, Tattoo saloon, půjčovna koz, lanová dráha, koňská show, Kovošrot Zoo a jiná zábava. Přihlásit se můžete v knihovně, v obchodě, nebo na telefon 608252831. Těšíme se na vás.


25/1/2019
Ahoj děvčata!

Blíží se sv. Valentýn a můžete si něco přát. V knihovně na vás čeká časopis  Bazar a Cosmopolitan se spoustou nápadů na líčení, oblékání a jiné užitečné rady. Je to i zajímavé čtení o známých osobnostech. Tak zkuste zahnat dlouhou chvíli a přijďte do knihovny. Vaše návštěva nás potěší. 
valentýn


18/1/2019
Maminky  nezapomeňte, že v knihovně máte pro malé děti nachystány nejen knížky pro zábavu, ale také hračky a vtipný časopis Dráček plný drobných úkolů pro děti.  Pokud nevíte, jak zabavit své děti, zkuste s nimi přijít do knihovny. 

11/1/2019
 čtení pro charitu

10/12/2018

Vánoce jsou krásné svátky,

už je máme zase zpátky.

Přejem - zdraví, pohodu,

všechny drahé u stolu.

Krátkým přáním přivítali andělíčci už potřetí vánoční čas a ozdobili stromeček u kaple na Hostišové. První adventní neděli se tak zapálila první  svíčka na adventním věnci a rozzářil se vánoční strom i u nás. Horký čaj a punč, prodej drobných dárků, sousedské setkání, to byla naše adventní neděle. 

Knihovna přeje všem svým čtenářům krásné vánoční svátky, hodně štěstí v Novém roce. 

Bude od 14. prosince 2018 do 3. ledna 2019 uzavřena.

advent advent

14/11/2018
hackovany svet plakat

24/10/2018
V sobotu 20. října jsme se utkali ve hře Člověče, nezlob se! Soutěžilo 22 dětí a vyhrála Eliška. Kromě tvrdého zápolení jsme si užili trochu slziček a hlavně dobrou náladu. Děti si rozdělily odměny a příští rok můžeme to zkusit znovu.
soutěž Člověče, nezlob se! soutěž Člověče, nezlob se! soutěž Člověče, nezlob se!

10/10/2018
Knihovnice   Alena Pakostová získala ocenění Knihovník Zlínského kraje roku 2018.


26/9/2018
Čtenáři pozor, od 1. října 2018 je změna půjčovní doby v knihovně !

úterý a čtvrtek od 15.30 do 18.30 hodin

26/9/2018
diplom Knihovník Zlínského kraje 2018
24/9/2018
člověče plakát
4/7/2018

Milí čtenáři,

nezapomeňte, že knihovna je otevřena i během prázdnin a čekají na vás nové knihy. Pro děti přibyly komiksy, které ukrátí dlouhou chvíli a deskové hry pro zábavu.

22/6/2018
Jak bylo na výletě!

No samozřejmě dobře. V sobotu jsme se vydali do napajedelského muzea, kde jsme se seznámili nejen se zajímavostmi regionu, ale hlavně nás upoutaly retro hračky, které vyrábí a vyráběla Fatra Napajedla. Dvacet minut v herně děti uchvátilo a nepotřebovali ani mobily a tablety k zábavě a zaplnění času.

Pak jsme se vydali na Ranč Kostelany, kde jsme hodinu na jízdárně jezdili na koni a zkoušeli tak naše jezdecké umění. Vystřídalo se všech 22 dětí a 2 babičky, které se také na koni projely. Hodinu volného času děti prolítaly v areálu ranče a pak už čekaly 2 hry – Cukr, káva, mléko, čaj a ještě hra Žabák. Soutěžilo se se zápalem a za malou čokoládovou odměnu. Počasí nám přálo, oběd byl výborný a zábava jedinečná, takže děti se vysportované a mírně umazané vrátily domů. Spokojenost byla veliká tak snad zase příště.

Alena Pakostová
výlet hračky
14/3/2018
mladý architekt plakát


25/1/2018
Milé děti, v knihovně se nám rozmnožili skřítci, kteří vám pomohou vybrat zajímavou knížku na čtení. Nechcete to zkusit a spolu se skřítkem si vybrat knihu? Třeba si ho odnesete  i domů. Tak se na vás těšíme.

  18/12018
Vážení čtenáři,

Vánoce nám uběhly jako voda, zima stále klepe na dveře a knihovna má pro vás připraveny nové knihy a příjemné posezení nad šálkem čaje nebo kávy. Také si můžete půjčit hry pro zábavu a ukrácení dlouhých zimních večerů. Těšíme se na vaši návštěvu.


8/12/2017

 

Vánoce už voní jmelím

my přiletěli se svým přáním.

Štěstí, zdraví, pohodu,

všechny drahé u stolu.

Tak popřáli andělíčci 3. prosince 2017 všem, kteří přišli přivítat Advent a podívat se na rozzářený strom na Hostišové.
adventadvent

advent


advent

22/11/2017
Tak první turnaj ve hře Člověče nezlob se proběhl v sobotu 18. listopadu 2017 na naší kultuře. A bylo to skutečně klání tvrdé, ale i férové. Děti zápolily o každou figurku, která se dostala do chlívečka, snažily se obelstít svého soupeře, ale nakonec vyhrála celý turnaj Karolinka Mikošková s Darinkou Němcovou. Snědly se přitom všechny buchty, vypil čaj a přišlo to nejdůležitější – rozdělování odměn za soutěžení.

Protože hlavní výherkyně odmítly skákací balón, dostal ho malý Pavlík Blažek, jako nejmladší účastník hry. Pak už děti vybíraly podle svého přání a úspěchu. Gymnastická švihadla, míče, létací draci a jiná sportovní nářadí  určitě zabaví děti při jejich  hrách a podpoří  tak  aktivitu dětí. Největší zájem byl o malé cvičební činky. Jen jich bylo málo a získali je jen čtyři děti. Cenou útěchy byly nafukovací balónky, ale s těmi se dá užít také spoustu legrace. A jestli jsme byli úspěšní? Celkem soutěžilo 35 soutěžících a třeba si to zopakujeme příští rok.

člověče, nezlob sečlověče, nezlob sečlověče, nezlob se

Ostatní fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout v knihovně. 8/11/20176/9/2017
Knihovna připravuje pro děti, rodiče, babičky a dědečky velké klání v soutěži Člověče nezlob se. Litý boj se uskuteční v sobotu 18. listopadu 2017 v 15 hodin v Kulturním domě na Hostišové. Bude se hrát tvrdě, ale férově a na děti čeká samozřejmě odměna. Děti, které budou hrát, si v knihovně vyzvednou hrací kartičku a zaplatí startovné 10 korun. Na všechny bude čekat malé občerstvení a hlavně dobrá nálada a legrace. Na vaši účast se těší knihovna.
14/6/2017
Jak jsme jeli na výlet!

Přestože nám počasí nepřálo a nemohli jsme jet do Zábavního parku Gibon v Rožnově pod Radhoštěm, výlet se vydařil. Náhradní program byl zámek  Boskovice, jeho zámecká zahrada s výstavou fuchsií, Záchrannou stanici zvířat a Čokoládovnou. Všechny děti obdivovaly zachráněné ptáky a přispěly do pokladničky na jejich ochranu. Zato si daly v Čokoládovně horkou čokoládu a zmrzlinu. Na zpáteční cestě jsme se zastavili v KovoZoo v Uherském Hradišti  a hlavně ve Smajlíkově. Tam se děti vyřádily tak, že cestu domů prospaly. I počasí se umodřilo a nakonec svítilo i sluníčko. Dětem se výlet líbil a spokojené byly i maminky a babičky.31/5/2017
Soví budka

Knihovní budka, Knihobudka, Sousedská či Rodinná knihovna , tak jsou označeny „knihobudky“, které jsou velkým boomem knihoven v České republice. Ten nápad vznikl v americkém městě Hudson, kde Todd Bol zařídil první knihobudku  pro kohokoliv, kdo si chce knihu vzít, přečíst, vyměnit, doplnit, nebo také rozšířit počet knih o knihy ze své knihovny a podělit se tak i s ostatními .

Před vchodem do knihovny je umístěna kovová skřínka, naše Soví budka, protože sova je znak moudrosti, a tam si můžete knihu vybrat, půjčit vyměnit, doplnit a  přinést jinou knihu. Pravidlo je tak jednotuché. Líbí se ti nějaká kniha? Vezmi si ji a vyměn, přines jinou a potěš tak jiného čtenáře. 
22/5/2017
V květnu se změnil interiér knihovny. Nové regály a uspořádání knih by vám mělo vytvořit příjemné prostředí k přečtení knih a ke chvíli posezení s kávou, nebo šálkem čaje. Podívejte se do
Galerie, jak se vám v knihovně bude líbit.17/5/2017

Vážení čtenáři, knihovna je pro vás po úpravě interiéru opět otevřena od 23. května 2017.
Čeká vás nejen vylepšené prostředí knihovny, ale také nové knihy.